Питання, як вибрати хороший перфоратор виникає як у професійних будівельників, так і у домашніх користувачів. Електроінструменти є невід'ємною частиною обов'язкового набору будь-якого майстра. А перфоратори поряд з дрилем, молотком і пассатижами потрібні для демонтажу, дрібного і великого ремонту.
Як правильно вибрати перфоратор?
Класифікувати перфоратори можна за різними факторами. Найбільш зручним є тип локації двигуна, принцип роботи пристрою.
Двигун у агрегатів може перебувати прямо або з боку. Прямі мають горизонтальне розташування двигуна, а бочкові – вертикально. Ці конструктивні особливості впливають на функціонал і ефективність. Зокрема, у прямих:
- силова установка знаходиться в тій же площині, що і вісь бура;
- спрощена конструкція дещо обмежує силу удару;
- використання найбільш ефективно для буріння невеликих отворів (5-16 см).
І якщо вирішується, як вибрати перфоратор для домашнього користування, то такий досить легкий і зручний агрегат підійде ідеально для вирішення нескладних базових задач.
Основними особливостями бочкових перфораторів є:
- перпендикулярне розташування двигуна по відношенню до буру;
- наявність редуктора, що виконує завдання перетворення обертального руху в зворотно-поступальний;
- велика потужність і діаметр отворів.
Такий перфоратор впорається з демонтажем, використовується як міксер для будівельних сумішей, вирішення складних силових завдань в будівництві. Але коштує він дорожче і важить більше.
Принцип функціонування
Розбираючись, як підібрати перфоратор, слід розуміти основи його роботи. Отже, двигун може бути розміщений горизонтально або вертикально. Саме він відповідає за перетворення електроенергії в рух, що через редуктор йде до насадки в патроні.
Але є ще кілька важливих складових агрегату:
- Пневматичний ударний механізм. Обертання валу, сполученого з хитним підшипником (в бочкових – з кривошипно-шатунним механізмом), діє на поршень, який відповідає за підготовку повітря до удару. Саме стиснене повітря впливає на ударник, який, в свою чергу, штовхає насадку.
- Антивібраційна система. Представлена амортизируючим механізмом з противагою, ручками, з'єднані шарнірами з корпусом (активна) або демпфери, жорстко закріплені рукояті (пасивна).
- Муфта, що оберігає від заклинювання. При її наявності зв'язок між оснащенням і основою інструменту зникає при заклинюванны першої в матеріалі, запобігаючи травмуванню людини.
Як вибрати побутовий перфоратор?
Розібратися, як вибрати перфоратор для ремонту квартири, допоможе докладний розгляд особливих частин агрегату, що багато в чому відповідають за функціонал. До них відносяться ударний механізм і патрон перфоратора.
Ударний механізм відповідає за продуктивність агрегату, його надійність, захист від перегріву. Його основною частиною є патрон (свердла) в насадці. Види патронів:
- SDS-Plus (ручна заміна без доп. інструмента);
- SDS-Max (буріння великих отворів і тривала робота);
- швидкознімний патрон, що дозволяє стандартний патрон замінити на кулачковий для свердел з циліндричними або шестигранними хвостиками
Технічні параметри, що пояснюються функціоналом, особливо важливі при розборі, як вибрати перфоратор для дому. До них відносяться:
- енергія і частота ударів;
- потужність агрегату;
- кількість режимів роботи;
- ергономічні властивості.
За силою удару виділяють такі види перфораторів:
- маневрені і легкі до 2 джоулів: для буріння отворів в 5-8 мм або роботи на важкодоступних ділянках;
- від 2 до 4 джоулів: невеликий демонтаж і отвори в 6-14 см;
- 4-8 джоулів: буріння отворів великого діаметру, демонтаж, роботи з буріння ударними коронками;
- більше 8 джоулів: отвори в 52 і більше мм, використання ударних коронок в 100 мм, складний демонтаж.
Сила удару знаходиться в пропорційній зв'язці з діаметром оснастки. А швидкість удару залежить від кількості ударів поршня об бойок. Існує певна залежність частоти удару від оборотів двигуна. Але чим більше ударів – тим менше сила кожного з них.
Оптимально підібрана потужність дозволяє нівелювати перегрів і вихід з ладу агрегата при певному виді робіт. Основними завданнями перфоратора є:
- ненаголошене свердління: метал, дерево, пластик;
- буріння (пробивання отворів): отвори в цеглі, бетоні, камені і ін. матеріалах на мінеральній основі, де застосовуються і специфічні оснащення, наприклад свердла по бетону;
- довбання (удар без свердління): демонтаж.
Це і є режимами роботи. Найбільш багатофункціональними вважаються трьохрежимні агрегати. Додатковими функціями можуть стати реверсне обертання і настройка кута оснастки.
Ергономічність особливо важлива при вирішенні питання, як вибрати перфоратор для бетону, оскільки від цього залежить зручність і безпека виконання робіт. Оптимальна форма перфоратора, відповідна ширина рукояті і наявність гумової антиковзаючої вставки.
Як вибрати дриль перфоратор?
Для вирішення домашніх завдань зазвичай використовується перфоратор з силою удару до 3 джоулів. І якщо немає бажання докладати багато зусиль, то краще замінити ударну дриль, на відповідний перфоратор, здатний в більш стислі терміни виконати ті ж завдання. Перфоратор в домашніх умовах більше підійде для роботи з твердими матеріалами, демонтажу, вибивання штроб, де потрібен ударний режим. А дриль застосовують в основному для свердління, але при наявності кулачкового швидкоз'ємного патрона і вона впорається з тими ж завданнями, що й домашній перфоратор.
Фірма Virok реалізує мережеві та акумуляторні перфоратори різної потужності для вирішення різноманітних за типом і складності завдань. Прийнятні ціни і гарантовану якість роблять співпрацю вигідною.